Radionica: “Biti prisutan i biti od pomoći“
U utorak, 18.10. u 11:30 sati pozivamo obitelji osoba starije životne dobi i starije osobe na radionicu o podršci u procesu žalovanja „Biti prisutan i biti od pomoći“ koja će se održati u dvorani Doma za starije osobe Centar, Klaićeva 10. Cilj radionice je potaknuti i osnažiti sudionike na proaktivnost u pružanju primjerene i kvalitetne podrške ožalošćenima.
Radionica je sastavni dio projektnih aktivnosti „Kluba za starije osobe Doma Centar“, projekta financijski podržanog od Ministarstva socijalne politike i mladih.
ZADNJE OBJAVE
Zajednička molitva u Crnatkovoj
Jedino i najviše što trenutno možemo učiniti je da se molimo. To nam daje snagu i sretni smo da na ovakav način možemo pomoći svima kojima je to potrebno.
Gerontodomaćice na terenu
Pomoć u kući, koja obuhvaća uslugu gerontodomaćica, te pripremu i dostavu obroka, u ovom trenutku dodatno pokazuje svoju važnost. Obzirom je u nedavnom potresu značajno pogođen upravo centar Zagreba na kojemu djelujemo, sami prilazi stanovima su bitno otežani, no gerontodomaćice i dostavljači ručkova i nadalje redovno obavljaju svoje poslove.
#ostanidoma
Vicevima i humorom održavamo dobru atmosferu i u izolaciji, te njegujemo našu svakodnevicu i dnevne rituale. Život u domu ide svojim tijekom, a mi i dalje #ostajemodoma. Ostanite i vi!
Čuvajte sebe, jer tako čuvate i nas.