Projekt „Miris uspomena“
Pozivamo Vas da se uključite u naš projekt „Miris uspomena“, financiran od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Projektom izrađujemo terapijski vrt na otvorenom u Dvorištu Doma za starije osobe Centar, a dio biljaka već je posađen i postavljen na balkone naših korisnika. Velika zajednička akcija sadnje, u kojoj će sudjelovati osobe starije životne dobi i djeca vrtićke dobi, održat će se 06. svibnja 2016. u 10 sati, a u narednih mjesec dana organizirat ćemo tjedne radionice održavanja biljaka u terapijskom vrtu. Veselimo se Vašem dolasku!
ZADNJE OBJAVE
Dolazi nam u goste Tomislav Birtić
U ponedjeljak, 14.10. u 16.00 sati (dvorana Doma) dolazi nam u goste veliki književnik i novinar Tomislav Birtić.
Međunarodni dan starijih osoba
Na štandu su pozornost brojnih posjetitelja privlačili vješto oslikani predmeti od stakla naše korisnice Mire Podhraški Kojić, kao i aromatski pripravci iz radionice zdravog življenja. Učenici srednje medicinske škole su posjetiteljima mjerili krvni tlak. Na pozornici nas je uspješno predstavila plesna grupa Žene iz sjene, Gerontološkog centra Centar.
Obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti
Grad Zagreb osamnaestu godinu za redom organizirao je sedmodnevni program aktivnosti kojima je obilježen Europski tjedan mobilnosti.